Avea

Turkey Avea Carrier Unlock iPhone 5 / 4S / 4 / 3GS / 3G

Unlock iPhone Avea, 5, 4S, 4, 3GS Carrier –Turkey iPhone IMEI Factory Unlock using iTunes for iPhone 5 /4S / 4 / 3GS which locked to Turkey Avea carrier using iPhone IMEI unlock which works with any iOS 4, 5, 6, 7 or iOS 8 and any baseband version.

Official iPhone Unlock performed using iTunes for iPhones locked to Avea Turkey. Using our service, your IMEI is whitelisted and marked as sim-free in Apple's IMEI database, with full support for all baseband and firmware versions including iOS 5,6,7,8 and beyond. Your iPhone is fully unlocked for use with any SIM card worldwide, and all restrictions are removed (including personal hotspot). Save on data roaming charges and buy a local sim when travelling, or simply get your second hand iPhone which is locked to Avea Turkey working on your network of choice.

Everything is done remotely and carrier approved - without any need to run any complicated software or to hack your device using a "jailbreak" - these are very bad and open your iPhone up to hackers. With our Avea Turkey-approved official unlock, your warranty remains valid and you can safely update and sync your iPhone using iTunes without fear of re-locking.

Resmi iPhone Unlock Avea Türkiye'ye kilitli iPhone'lar için iTunes'u kullanarak gerçekleştirdi. Bizim hizmetini kullanma, IMEI whitelisted gibi sim-free Apple'ın IMEI veritabanında, ötesinde iOS 5,6,7,8 ve dahil olmak üzere tüm temel bant ve firmware sürümleri için tam destek ile işaretlenir. IPhone tamamen dünya çapında herhangi bir SIM kart ile kullanım için kilidi ve tüm kısıtlamalar (kişisel hotspot dahil) çıkarılır. Dolaşım ücretleri verileri kaydetme ve seyahat ederken yerel sim satın almak, ya da sadece seçtiğiniz ağınızda çalışan Avea Türkiye'ye kilitli senin ikinci el iPhone almak.


Her şey uzaktan yapılabilir ve taşıyıcı onaylanan - herhangi bir karmaşık yazılımı çalıştırmak için ya da bir "jailbreak" kullanarak cihazınızı kesmek gerek kalmadan - bunlar çok kötü ve korsanlara kadar iPhone'unuzu açın. Bizim Avea Türkiye-onaylı resmi unlock ile, garanti geçerli kalır ve güvenle güncellemek ve yeniden kilitleme korkusu olmadan iTunes kullanarak iPhone'unuzu senkronize edebilirsiniz.

There are no products in this section